Mošna

04.06.2008 11:40

 

 
Myšmaš Opravdu Šíleně Nadšených Amatérů
 
  • Ochotnické divadlo mělo v Hostouni opravdu velkou tradici, v 1. polovině minulého století u nás působily dokonce 2 divadelní spolky - „Svítání“ a „Svornost“, které se velmi krátce po skončení II. světové války spojily v jeden, který byl dle návrhu p. Josefa Šilhana jednohlasně přejmenován na Divadelní spolek J. K. Tyla.
  • V průběhu let bylo uvedeno bezpočet divadelních her, aktovek ba i muzikálů od věhlasných, známých i méněznámých autorů. Pro představu uvádím jen pár titulů : operetky „ Z českých mlýnů“, „U panského dvora“, „V tom našem kostelíčku“ veselohry„Zorka“, „Ta naše Máňa“, „Dohazovač Krákora“ a věhlasní Stroupežnického „Naši Furianti“, dokonce i drama „ Kříž u potoka“.
  • Listováním v Zápisní knize se dovídám jen střípky z bohaté divadelní tradice, přesto na mě dýchá ze zažloutlých stránek blednoucího inkoustu příjemná a nostalgická atmosféra divadelních nadšenců.

Snad proto nechci zůstat jen u vzpomínek a pokouším se vzkřísit divadelního ducha po předcích. A myslím, že se to čile daří, neboť se sebralo okolo 20-ti prima lidiček, kteří se pilně schází a zkouší a zkouší ....

 

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Vzkříšení divadelních ochotníků!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

1. hostouňská divadelní hra tohoto století

Dalskabáty - hříšná ves aneb zapomenutý čert

  • plánovaná premiéra dne 11. 7. 2008
  • Těšte se na nás , my se těšíme na Vás

Hanka Jurásková ( Štefanová )
divadelní principálka