Labyrint světa a Ráj srdce

02.03.2012 21:24

Labyrint světa a Ráj srdce

 

Občanské sdružení Šance Udělat Trochu Radosti dostalo v rámci Středočeského kraje příležitost vytvořit multimediální vzdělávací projekt „Labyrint světa a Ráj srdce.“ Projekt vychází z myšlenek Jana Amose Komenského a je zaměřen na oblast prevence rasismu a xenofobie. Zábavnou a hravou formou představuje dětem kulturní tradice jiných etnik, prostřednictvím osobních výpovědí seznamuje děti s dětmi jiných národností, žijících u nás. Pomáhá jim zamýšlet se, hledat a nalézat společné radosti i starosti vlastní všem dětem na celém světě.

 

Partneři projektu jsou:

Masarykova jubilejní základní škola Hřebeč

Mateřská škola Hostouň

Základní škola a mateřská škola Chraštice

Základní škola praktická, Základní škola speciální a Mateřská škola speciální Kladno
Náš projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

 

Vzdělávací program trvá 90minut, je určen dětem ve věku 3 – 6 let, 7 – 11 let a 12 – 15 let a je nabitý různými aktivitami a hrami. Koncem února se projektový tým rozjel do partnerských škol, aby program ověřil v praxi. A učení to bylo radostné pro nás i pro děti. Získali jsme zajímavé postřehy, děti byly s programem spokojeny a sdělovaly nám své nápady – co by je ještě zajímalo a o čem by se chtěly dozvědět ještě něco více. Fotografie ilustrující atmosféru najdete ve fotogalerii.

I učitelé partnerských škol považovali náš program za velmi inspirativní a přínosný. V rámci projektu jsou pro učitele zpracovávány speciální Metodiky k jednotlivým věkovým kategoriím. Učitelé si budou moci vybrat z mnoha ověřených nápadů a ušít svým dětem „program na míru“. V březnu nás čeká další ověřování programu v partnerských školách, zapracování postřehů, dotáčky s aktéry etnických menšin. Náš projektový tým pracuje s nadšením a srdcem, snahou a hlavní myšlenkou celého projektu je totiž podpora vzájemné tolerance mezi lidmi. Konečná podoba celého vzdělávacího programu „ Labyrint světa a Ráj srdce“ bude vytvořena do 30. června 2012.

Naši práci budou moci ohodnotit učitelé a žáci škol ve Středočeském kraji.